Benzoskābe

Benzoskābe ir plaši klāt dabā brīvās skābes, estera vai tās atvasinājumu veidā. Benzoskābe parasti izmanto kā zāles vai antiseptiska. Tā ir ietekme kavē izaugsmi sēnītes, baktērijas, un pelējuma. Benzoskābe parasti piemēro ādas laikā zāles lietošanu, lai ārstētu ādas slimības, piemēram, cirpējēdes.

Produkta detaļas

Benzoskābe, kas pazīstama arī kākarboksilēns, molekulārā formula ir C6H5COOH.

 

Benzoskābe ir savienojums, ko veido viens ūdeņradis benzola gredzenā ar karboksilgrupa (-COOH). Normāla temperatūra ir zvīņaina vai adatu līdzīgu kristālu ar smaržu benzola vai formaldehīda. Benzoskābes tvaiks ir ļoti kairinošs un var viegli izraisīt klepus pēc inhalācijas. Nedaudz šķīst ūdenī, šķīst organiskos šķīdinātājos, piemēram, etanolā un ēterī.

 BEZOIC ACID


Benzoskābe ir vāja skābe, spēcīgāka nekā taukskābes. Tiem ir līdzīgas ķīmiskās īpašības, un tie var veidot sāļus, esterus, skābju halogenīdus, amīdus, skābos anhidrīdus utt., un tie nav viegli oksidēti. Elektrofīlijas aizvietošanas reakcijas var rasties uz benzola gredzena benzoskābes un meta-substitūciju produkti galvenokārt iegūst.

 

Benzoskābe ir plaši klāt dabā brīvās skābes, estera vai tās atvasinājumu veidā. Benzoskābe parasti izmanto kā zāles vai antiseptiska. Tā ir ietekme kavē izaugsmi sēnītes, baktērijas, un pelējuma. Benzoskābe parasti piemēro ādas laikā zāles lietošanu, lai ārstētu ādas slimības, piemēram, cirpējēdes. Izmanto sintētiskajās šķiedrās, sveķos, pārklājumā, gumija, tabakas rūpniecība.  Sākumā benzoskābi sagatavoja, sausā benzoīna sveķu destilācijā vai hidrolīcējot ar sārmainu ūdeni, un to var pagatavot arī ar hippurskābes hidrolīzi. Rūpniecībā benzoskābi iegūst, oksidējot toluolu ar gaisu kobalta, mangāna un citu katalizatoru klātbūtnē; hidrolīzes un ftalskābes anhidrīda dekarboksilācijas. Benzoskābi un tās nātrija sāli var izmantot kā bakteriostatisku līdzekli lateksa, zobu pastas, ievārījuma vai citu pārtikas produktu gadījumā, kā arī nodošanu un drukāšanu.

 


Hot Tags: benzoskābe, Ķīna, piegādātāji, ražotāji, rūpnīca, cenu

Izmeklēšana

You Might Also Like