Cinka propionāta efekts dējējvistu testa sagrāvē (1)

- Sep 09, 2020-

Cinka propionāta efekts dējējvistā (1)


Cinka propionāts ir svarīga barības piedeva mājputnu audzēšanas nozarē.


Parasti, lai uzlabotu olu dēšanas efektivitāti, pēc pirmā dēšanas cikla dējējvistas var piespiest mākslīgi sēt, lai vecās vistas noteiktu laiku varētu atpūsties un nonākt otrajā dēšanas ciklā. Mākslīgā piespiedu velmēšanā parasti tiek izmantota bada metode, kas ir ērta un ekonomiska pārvaldīšanai un var sasniegt ideālus slaucīšanas efektus. Tomēr bada metode dējējvistas padara ļoti sāpīgas. Dējējvistām ir liels stress, ir daudz vistu ar trūkumiem, un mirstība ir augsta. Tajā pašā laikā, tā kā stress var izraisīt Salmonella infekciju, ES ir aizliegusi izmantot bada metodi diedzēšanai. Tāpēc ir steidzami jāatrod nesāpīga, bez stresa un viegli vadāma metode. Saskaņā ar ziņojumiem, pievienojot lielas cinka oksīda vai cinka acetāta devas slāņu diētām, slāņi pārtrauca olu ievietošanu 5 dienu laikā. Daži cilvēki domā, ka cinks var bloķēt dējējvistu olšūnas un pārtraukt olšūnu dēšanu, iespējams, cinka jonu dēļ, samazinot barības daudzumu. Iepriekš tika ziņots, ka cinka oksīdam vai cinka acetātam ir ierobežotas metodes slāņa pīšanas izraisīšanai. Šī eksperimenta mērķis ir izpētīt cinka propionāta ietekmi uz dējējvistu diedzēšanas efektu, otrā dēšanas cikla pēc dēšanas dēšanas rezultātiem, olu kvalitāti un plazmas hormonus, kā arī nodrošināt zinātnisku pamatojumu dējējvistu sīpēšanai. .


Pārbaudes diēta

Bāzes diētas metabolizējamā enerģija, kopproteīna un cinka līmenis bija attiecīgi 10,70 MJ / kg, 18,36% un 4,10 g / kg. Lai izveidotu 4 testa diētas, pamata diētai tika pievienoti 0, 0,5%, 1,0% un 1,5% cinka propionāta. Cinka propionātu nodrošinājaJinan AM FOOD CHEMICAL Co, SIA

1

Cinka propionāta ietekme uz barības devu, ķermeņa svaru, reproduktīvo orgānu svaru un olšūnu skaitu dējējvistās tiek analizēta no 1. tabulas. Trīs cinka propionāta pievienošanas līmeņi ievērojami samazināja barības daudzumu, ķermeņa svaru un dējējvistas salīdzinājumā ar kontroles grupu. Olnīcu svars un dzelteno olu skaits (P< 0,05),="" dējējvistu="" svars="" tika="" samazināts="" attiecīgi="" par="" 8,5%,="" 25,6%="" un="" 25,7%.="" starp="" trim="" cinka="" propionāta="" pievienošanas="" līmeņiem="" dējējvistu="" barības="" uzņemšana,="" ķermeņa="" masa="" un="" vēdera="" tauku="" svars="" būtiski="" neatšķīrās="" (p=""> 0,05). Salīdzinot abas ārstēšanas grupas ar 1,0% un 1,5% cinka propionātu, nebija būtiskas atšķirības dzelteno olšūnu skaitā, olnīcu un olvadu svarā (P> 0,05)

Cinka propionāta ietekme uz dējējvistu hormoniem serumā:

2

Analizējot no 2. tabulas, seruma LH, FSH un E2 saturs trijās cinka propionāta ārstēšanas grupās bija ievērojami zemāks nekā kontroles grupā (P< 0,05);="" starp="" trim="" cinka="" propionāta="" pievienošanas="" līmeņiem="" slāņu="" seruma="" lh,="" fsh="" un="" e="" 2="" līmenis="" bija="" ievērojami="" zemāks="" nekā="" kontroles="" grupā.="" atšķirība="" starp="" fsh="" un="" e="" 2="" saturu="" nav="" būtiska="" (p=""> 0.05)

Cinka propionāta ietekme uz dējējvistu barības daudzumu, ķermeņa svaru un vēdera taukiem. Šī testa rezultāti rāda, ka lielas cinka propionāta devas samazina dējējvistu un Shippee barībus cinka oksīds vai cinka acetāts samazina vistu barības daudzumu. Rezultāti ir līdzīgi. Daži cilvēki domā, ka samazināta barības uzņemšana var būt saistīta ar to, ka cinks samazina vistu apetīti [10]. Citi uzskata, ka zemāku barības daudzumu var izraisīt cinka joni (Zn 2 +), kas izraisa olnīcu bloķēšanos un aptur olu ražošanu. Tāpēc dējējvistu slaucīšana, ko izraisa diēta ar augstu cinka saturu, var būt saistīta ar mazāku barības daudzumu. Šajā eksperimentā cinka propionāts samazināja arī dējējvistu ķermeņa svaru un vēdera tauku svaru. Ķermeņa svara samazināšanās galvenokārt bija saistīta ar vēdera tauku samazināšanos, ko izraisīja barības devas samazināšanās. Saskaņā ar ziņojumiem cinka acetāts samazina cāļu svaru. Svara zudums ir galvenais diedzēšanas cēlonis

ZINC PROPIONATE (2)

Cinka propionāta ietekme uz dējējvistu dzelteno olu skaitu, olnīcu un olvadu svaru.Šī eksperimenta rezultāti parāda, ka lielas cinka propionāta devas samazina slāņa olnīcu un olvadu svaru un samazina dzelteno olnīcu skaitu olnīcās. Cinka samazināšanas olnīcu svara rezultāti atbilst literatūrai [7, 16]. Olnīcu samazināšanās ir svarīgs faktors, kas izraisa diedzēšanu. Olnīcu funkcija pasliktinās, dzeltenās olšūnas skaits olnīcā samazinās, vairums olu attīstības laikā ir atrēzijas un deģenerētas, olu ražošana tiek pārtraukta.

Cinka propionāta ietekme uz dējējvistu hormoniem serumā. Šī testa rezultāti liecina, ka lielas cinka propionāta devas samazināja dējējvistu seruma LH, FSH un E 2 līmeni. Sekimoto ziņoja, ka piespiedu mulšanas laikā LH, progesterona un E 2 līmenis plazmā samazinājās. Tātad dzimumdziedzeru hormoni un gonadotropīni var būt iesaistīti piespiedu slaucīšanas procesā. FSH var veicināt olnīcu olšūnu augšanu, veicināt olšūnu granulozes šūnu vairošanos un estrogēna sintēzi un sekrēciju, kā arī stimulēt LH receptoru veidošanos uz olšūnām. LH veicina oocītu nobriešanu un ovulāciju, kā arī stimulē oocītu iekšējās membrānas šūnas ražot estrogēna prekursorus. Šajā eksperimentā, pievienojot lielas cinka propionāta devas dējējvistu uzturam, dējējvistu reproduktīvie orgāni samazinājās, samazinājās LH, FSH un E 2 sekrēcija, oocīti nevarēja attīstīties un nobriest, un olnīcas nevarēja ovulēt, kas noveda pie ražošanas pārtraukšanas.

Var secināt, ka cinka propionāts var efektīvi veicināt dējējvistu sagraušanu. Ietekmējot dējējvistu hormonus un serumu, tas ietekmē vistu apetīti, samazina barības uzņemšanu un samazina svaru, tādējādi izraisot vemšanu, kas vistām kļūst mākslīgas. Atpūtas periods ir labāk sagatavoties jaunam ciklam. dēj olas.