Benzoīnskābes izmantošana

- Aug 11, 2020-

Benzoskābi sauc arī par karboksibenzolu. Pēc izskata tas ir zvīņains vai adatai līdzīgs kristāls. Tas smaržo pēc benzola vai formaldehīda.

Mūsu uzņēmums ir nozīmīgs globāls benzoskābes un nātrija benzoāta piegādātājs. Galvenie produkti ir rūpnieciskas kvalitātes benzoskābe, farmaceitiskās benzoskābe, barības kvalitātes benzoskābe, pārtikas kvalitātes nātrija benzoāta pulveris un sloksnes.

【Benzoīnskābes lietošana】

[1. lietojums] benzoskābe, ko izmanto zāļu, krāsvielu, plastifikatoru, garšvielu un pārtikas konservantu ražošanā, kā arī benzoskābe, ko izmanto alkīda sveķu pārklājumu uzlabošanai.

[2. lietojums] Galvenokārt benzoskābe, ko lieto pretsēnīšu, dezinfekcijas un antiseptiskiem līdzekļiem

[Izmantojiet 3] Benzoic Acid Izmanto kā ķīmisku reaģentu un konservantu

[Izmantojiet 4] ParastiBenzoic Acidused kā fiksējošs līdzeklis vai konservants. To lieto arī kā augļu sulas dzērienu konservantu. Benzoīnskābi var izmantot kā ziedes un izmantot kā aromterapijas esenci. Benzoīnskābi var izmantot arī tādos ēdamajos aromātos kā šokolāde, citrons, apelsīns, zemeņu, rieksti un cukuroti augļi. To parasti izmanto arī tabakas aromātos.

[5. pielietojums] benzoskābe, ko lieto konservantos; pretmikrobu līdzeklis.

Tā kā benzoskābe ir viegli šķīstoša, tā pilnībā jāsamaisa vai jāizšķīdina nelielā daudzumā karsta ūdens vai etanola. Lietojot koncentrētās augļu sulās bezalkoholiskajiem dzērieniem, benzoskābi viegli iztvaicē ar ūdens tvaikiem, tāpēc tās nātrija sāli bieži izmanto. 1 g nātrija sāls ir līdzvērtīgs 0,847 g benzoskābes.

[6. lietojums] Benzoīnskābe ir svarīgs skābju veida pārtikas konservants. Skābos apstākļos tam ir inhibējoša iedarbība uz pelēm, raugiem un baktērijām, bet vājāk tā ietekmē skābi ražojošās baktērijas. Optimālā bakteriostāzes pH vērtība ir 2,5–4,0, parasti zemāka par pH 4,5–5,0. Koncentrēta augļu un dārzeņu sula plastmasas mucās, ko izmanto pārtikas rūpniecībā *, nedrīkst pārsniegt 2,0 g / kg; ievārījumā (izņemot konservus), augļu sulas (aromāta) dzērienos, sojas mērcē, etiķī, * izlietojuma daudzums 1,0g / kg; Mīkstās konfektēs, vīnā, augļu vīnā * lietošanas daudzums ir 0,8 g / kg; marinētos sālījumos, mērcēs, konservos, * lietošanas daudzums ir 0,5 g / kg; gāzētos dzērienos * lietošanas daudzums ir 0,2 g / kg. Tā kā benzoskābe nedaudz šķīst ūdenī, tās izšķīdināšanai var izmantot nelielu daudzumu etanola.

[Izmantojiet 7] Benzoic skābe ir svarīgs skābes barības konservants. Skābos apstākļos tam ir inhibējoša iedarbība uz pelēm, raugiem un baktērijām, bet vājāk tā ietekmē skābi ražojošās baktērijas. Optimālais bakteriostāzes pH līmenis ir 2,5–4,0, parasti zemāks par pH 4,5–5,0.