Antibiotiku loma

- May 05, 2018-

Mehānisms

Antibiotiku baktericīda iedarbībai galvenokārt ir četri mehānismi: baktēriju šūnu sienu sintēzes inhibēšana, mijiedarbība ar šūnu membrānām, proteīnu sintēzes traucējumi un nukleīnskābju transkripcijas un replikācijas inhibīcijas inhibēšana.


Darbības process

(1) Šūnu sienu sintēzes inhibīcija

Šūnu sintēzes inhibēšana izraisa baktēriju šūnu nāvi. Antibiotikas, kas darbojas šādā veidā, ietver penicilīnus un cefalosporīnus. Zīdītāju šūnas nav šūnu sienas, un šīs zāles neietekmē. Baktēriju šūnu siena galvenokārt ir peptidoglikāni, un organelli, kas sintezē peptīdu ķēdes, ir ribosomas, kas ir vienīgie baktēriju organelli. Tomēr bieža lietošana palielinās baktēriju rezistenci.

Šīs iedarbības sasniegšana balstās uz olbaltumvielu baktēriju šūnu sieniņā, ko parasti sauc par penicilīnu saistošiem proteīniem (PBP), kuri saistās ar šo olbaltumvielu un tādējādi kavē šūnu sintēzes sintēzi, tādēļ PBP ir arī šīs kategorijas zāļu mērķi . punkts

(2) Mijiedarbība ar šūnu membrānām

Dažas antibiotikas mijiedarbojas ar šūnu šūnu membrānu un ietekmē membrānas caurlaidību, kas izraisa letālu ietekmi uz šūnām. Antibiotikas, kas darbojas šādā veidā, ir polimiksīni un baktērijas.

(3) traucējoša proteīnu sintēze

Interferences ar olbaltumvielu sintēzi nozīmē, ka šūnu izdzīvošanai nepieciešamo fermenti nevar sintezēt. Antibiotikas, kas kavē olbaltumvielu sintēzi, ir famicīni (aktinomicīni), aminoglikozīdi, tetraciklīni un hloramfenikols.

(4) nukleīnskābes transkripcijas un replikācijas inhibīcijas apkarošana

Nukleīnskābju transkripcijas un nukleīnskābju replikācijas apkarošana Nukleīnskābju inhibēšanas funkcija novērš šūnu dalīšanu un / vai vēlamo enzīmu sintēzi. Antibiotikas, kas darbojas šādā veidā, ietver nalidiksa skābi un dihlorahidrīnu.

Ampicillin Sodium