Cinka propionāta ietekme uz olu kvalitāti (3)

- Sep 02, 2020-


Šī testa rezultāti parādīja, ka cinka propionāts palielināja olu čaumalas relatīvo svaru un biezumu, un cinka propionāts neietekmēja olu īpatnējo svaru, dzeltenuma indeksu, olu formas indeksu, Hough vienību un olbaltumvielu augstumu. Šajā eksperimentā olu čaumalas biezuma mezgls.

zinc propionate丙酸锌 (2)

Rezultāti atbilst rezultātiem, par kuriem ziņoja bar et al. Viņš uzskata, ka 2,5% cinka acetāta ievērojami palielina velmēšanas slāņu apvalka biezumu. Zimmermann et al. ziņoja, ka olu čaumalas svars pēc slaucīšanas pieauga, kas saskanēja ar šī eksperimenta rezultātiem. Tāpēc diētas ar augstu cinka saturu var uzlabot olu čaumalu kvalitāti. Shippee et al. ziņoja, ka olu čaumalas biezumā pēc muldēšanas slāņos, kas baroti ar cinka acetātu vai cinka oksīdu, nav būtiskas atšķirības. Nabers, Saids uzskata, ka olu čaumalas kvalitāte nemainās pēc vistu slaucīšanas, kurus ierobežo barošana un ūdens. Šajā eksperimentā olu iekšējā kvalitāte nemainījās, kas atbilst Nabera un Saida ziņotajiem rezultātiem.


Tomēr daži cilvēki uzskata, ka olu čaumalas un iekšējā kvalitāte pirmajā dēšanas ciklā ir labāka nekā otrajā dēšanas ciklā. Kešavarcs uzskata, ka olām ar biezu čaumalu ir lielāks olu īpatsvars. Cinka acetāts vai cinka oksīds palielina olas Huff vienību pēc vīšanas. Olu čaumalu kvalitātes un iekšējās kvalitātes neatbilstības iemesls var būt dažādu slaucīšanas metožu rezultāts. Jāturpina izpētīt lielas cinka propionāta devas ietekme uz olu kvalitāti pēc slaucīšanas. Lielas cinka propionāta devas var samazināt dējējvistu barības daudzumu un svaru, olnīcu samazināšanos, olnīcu atreziju un samazinātu dzimumhormonu un gonadotropīnu sekrēciju. Dējējvistas tika pārtrauktas.


Lielas cinka propionāta devas var uzlabot olu čaumalu kvalitāti un samazināt olu saplīšanas ātrumu; cinka propionātam nav nelabvēlīgas ietekmes uz olu iekšējo kvalitāti. Dējējvistu mākslīgai piespiedu slaucīšanai bada metodi un cinka oksīda vai cinka acetāta metodi var aizstāt ar lielām cinka propionāta devām. Piemērots cinka propionāta daudzums dējējvistu slaucīšanai ir 1,0%