Antibiotiku raksturojums

- May 12, 2018-

Tieša iedarbība uz baktēriju šūnām

Antibiotikas var selektīvi iedarboties uz konkrētām šūnas DNS, RNS un olbaltumvielu sintēzes sistēmām, traucēt šūnu metabolismu, traucēt dzīvības aktivitātēm vai apturēt augšanu un pat nomirt. Un atšķirībā no parastajiem neselektīviem dezinfekcijas līdzekļiem vai baktericīdiem.


Selektīvs antibiotiku spektrs

Antibiotiku loma ir selektīva, un dažādām antibiotikām ir atšķirīga ietekme uz dažādiem patogēniem. Antibiotiku jutīgais patogēns ir antibiotikas spektrs (antibakteriālais spektrs).


Efektīva koncentrācija

Antibiotikas ir fizioloģiski aktīva viela. Dažādas antibiotikas parasti iedarbojas uz patogēnām baktērijām ļoti zemās koncentrācijās, kas ir vēl viena būtiska antibiotiku iezīme, kas tos atšķir no citiem ķīmiskiem baktērijām. Dažādu antibiotiku efektīva koncentrācija dažādiem mikroorganismiem ir atšķirīga, un antibiotiku antibakteriālā iedarbība parasti tiek definēta kā zemākā koncentrācija, kas inhibē mikroorganismu augšanu, un tiek saīsināta kā efektīva koncentrācija. Jo zemāka ir faktiskā koncentrācija, jo spēcīgāks ir antibakteriālais efekts.