Piesardzības pasākumi kālija sorbāta lietošanā

- Sep 19, 2020-

Piesardzības pasākumi kālija sorbāta lietošanā:

sorbic acid

1. Sorbīnskābe var darboties tikai tad, kad tā caur šūnu sienu nonāk mikroorganismā. Molekulārajam stāvoklim ir spēcīgāka antibakteriāla aktivitāte nekā jonu stāvoklim. Kad šķīduma pH ir mazāks par 4, antibakteriālā aktivitāte ir spēcīga, un, ja pH ir lielāks par 6, antibakteriālā aktivitāte tiek samazināta.


2. Sorbīnskābi sajaucot ar ūdeņraža peroksīda šķīdumu, pretmikrobu aktivitāte ievērojami uzlabosies.


3. Sorbīnskābe galvenokārt ir efektīva pret pelējumu, raugiem un aerobās sabojāšanas baktērijām, bet gandrīz neietekmē anaerobās un pienskābes baktērijas. Sorbīnskābe nevar būt loma pārmērīgi augstu mikroorganismu gadījumā. Tāpēc tas ir piemērots tikai citu pārtikas produktu konservēšanai ar labiem sanitārajiem apstākļiem un zemu mikrobu daudzumu


4. Sorbīnskābe jāaizsargā no gaismas, jānoslēdz un jāuzglabā, un uzglabāšanas temperatūrai jābūt zemākai par 38 ° C


5. Sorbīnskābe ir skābes tipa konservants, tās iedarbību ietekmē pH vērtība, bet tās skābums ir vājāks nekā benzoskābes, un piemērotais pH diapazons ir plašāks nekā benzoskābes. Sagatavojot sorbīnskābes šķīdumu, sorbīnskābi vispirms var izšķīdināt etanolā, nātrija bisulfāta vai nātrija karbonāta šķīdumā un pēc tam pievienot pārtikai. Izšķīdinot neizmantojiet vara-dzelzs traukus.


6. Sorbīnskābi lieto produktos, kuriem nepieciešama apkure. Lai novērstu sorbīnskābes uzkarsēšanu un iztvaikošanu, tā jāpievieno vēlākajā sildīšanas procesa posmā.