Kā vasarā nodrošināt stabilu barības kvalitāti?

- Oct 16, 2020-

Kā vasarā nodrošināt stabilu barības kvalitāti?


Barības pelējums un oksidēšanās ir divas izplatītas problēmas lopbarības nozarē. Barības pasliktināšanās ne tikai samazina barības vielu saturu barībā, bet arī rada toksiskas un kaitīgas vielas, kas ietekmē dzīvnieku barošanu, rada slimības un daudzus citus apdraudējumus, kā arī samazina lopkopības rādītājus barības pasliktināšanās dēļ. Uzņēmuma sūdzības un pretenzijas nav nekas neparasts, radot neizmērojamus zaudējumus lopbarības fabrikas ekonomikai un reputācijai.


Uzlabojoties ražošanas vadības līmenim, daudzas barības rūpnīcas ir sapratušas mikotoksīnu un barības oksidatīvās pasliktināšanās bīstamību, taču dažiem uzņēmumiem joprojām ir daži trūkumi izpratnē par barības miltrasu un oksidāciju:

Zināšanu trūkums par barības miltrasu:

Temperatūra ir zema, mitrums ir zems, un barība nav sapelējusi?


Tagad lielu barības pārstrādes rūpnīcu dzesēšanas iekārtām ir laba veiktspēja un tās var kontrolēt mitrumu 12% robežās. Parasti tas tieši neradīs barības pelējumu, bet, barību transportējot vai uzglabājot ārēju faktoru, piemēram, saules iedarbības dēļ, veidojas temperatūras starpība starp vidi un barību. , Tas arī izraisīs pārmērīgu vietējā ūdens daudzumu barībā un izraisīs miltrasu.


Barības uzglabāšanā pelējuma novēršana ir būtisks process. Labākais veids, kā kontrolēt barības miltrasu, ir tādi kontrolējošie faktori kā temperatūra, mitrums un skābekļa saturs, taču patiesībā to ir grūti kontrolēt dažādu faktoru ietekmes dēļ. Pašlaik pretsēnīšu līdzekļu lietošana ir vienīgais efektīvais veids, kā atrisināt barības miltrasu.

Drošs un uzticams pretsēnīšu līdzeklis-kalcija propionāts

1 DaW40bT8ldKFZYBFG7fkMg

Kalcija propionāts ir drošs un uzticams pretsēnīšu līdzeklis pārtikai un barībai, ko apstiprinājusi Pasaules Veselības organizācija (PVO) un Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO). Pašlaik propionskābi (sāli) plaši izmanto kā konservantu un pretsēnīšu līdzekli maizei, graudiem utt. Kalcija propionātu, tāpat kā citus taukus, cilvēki un dzīvnieki var absorbēt vielmaiņas ceļā, un tas nodrošina nepieciešamo kalciju cilvēkiem un dzīvniekiem. Šai priekšrocībai nepārspēj citi pretsēnīšu līdzekļi, un tā tiek uzskatīta par GRAS (ASV FDA' pārtikas piedevu drošības indekss).

Pašlaik ir divi atzīti propionāta pretpelējuma mehānismi:

Sterilizācija: Nesadalītās propionskābes aktīvās molekulas ārpus pelējuma šūnām veido augstu osmotisko spiedienu, kas dehidrēs pelējuma šūnas un zaudēs spēju vairoties.

Bakteriostāze: propionāts var iekļūt pelējuma šūnā, kavēt fermenta aktivitāti šūnā un novērst pelējuma augšanu.

Saskaņā ar pētījumiem, salīdzinot ar citām organiskām skābēm, anti-miltrasas un propionskābes ietekme barībā ir labāka. Ziņojums" Journal of Applied Poultry Research" arī parāda, ka anti-pelējuma līdzekļa efektivitāte ir atkarīga no propionskābes satura. Izvēloties pretsēnīšu līdzekli, galvenais rādītājs, kas jāņem vērā, ir propionskābes saturs.