Kāpēc tiek izmantots kalcija propionāts? Un cik daudz kalcija propionāta vajadzētu lietot kā pārtikas piedevu?

- Jul 03, 2020-

Daži cilvēki šaubīsies, vai kalcija propionāts darbojas kā maizes konservants, vai tas būs drošs vai nē? Un cik daudz kalcija propionāta vajadzētu izmantot, gatavojot maizi? Kā pārtikas piedevas dažādiem apgabaliem ir atšķirīgs pārtikas nekaitīguma standarts.


(1) Ķīna' s" Sanitārie standarti pārtikas piedevu lietošanai" (GB 2760-2011) noteikts, ka kalcija propionātu var izmantot pupiņu produktiem, neapstrādātiem graudiem, neapstrādātiem mitriem nūdeļu produktiem (piemēram, nūdelēm, klimpām, wonton ādai, grauzdētai kviešu mizai), maizei, mīklas izstrādājumiem, etiķim, sojas mērcei un citiem (konservētu lauru lapu pārstrādes tehnoloģijai), kurā pupiņu produktu, maizes, konditorejas izstrādājumu, etiķa un sojas mērces maksimālais patēriņš ir 2,5 g / kg, neapstrādātu graudu maksimālais kalcija propionāta patēriņš ir 1,8 g / kg, neapstrādātu nūdeles produktu (piemēram, nūdeles), pelmeņu āda, wonton āda, grauzdēta kviešu āda) Maksimālais kalcija propionāta patēriņš ir 0,25 g / kg, bet otrs (konservētu lauru melleņu pārstrādes tehnoloģijai) maksimālais kalcija propionāta daudzums, jo patēriņš ir 50,0 g / kg. (Piezīme: iepriekš minētais maksimālais lietojums ir balstīts uz propionskābi)

(2) Manas valsts Taivānas provinces noteikumi (1986): Kalcija propionātu var izmantot maizei un tvaicētām uzkodām, maksimālā deva ir 2,5 g / kg (aprēķināta kā propionskābe).

(3) Japānas noteikumi (1985. gads): sieram maksimālā propionātā kalcija deva ir 3 g / kg (aprēķināta kā propionskābe); maizei un Rietumu stila smalkmaizītēm maksimālā deva ir 2,5 g / kg (aprēķināta kā propionskābe). Ja sierā kalcija propionātu lieto kopā ar sorbīnskābi un kālija sorbātu vai ja to lieto kombinācijā ar kādu no preparātiem, tad izmantotais daudzums ir mazāks par 3 g / kg, ņemot vērā kopējo propionskābes un sorbīnskābes daudzumu sula.

(4) Vācijas noteikumi: plānās brūnās maizes šķēles, pievienotajā kalcija propionātā uz vienu miltu kilogramu ir 0,3–0,6 g.

(5) Lielbritānijas un Amerikas noteikumi: maizes īsā uzglabāšanas laika dēļ pievienotā kalcija propionāta daudzums ir salīdzinoši mazs - no 0,15% līdz 0,3%.

(6) Atsauce uz faktisko izmantošanu

Propionātu parasti pievieno, kad to sajauc ar nūdelēm. Tās koncentrācija ir atkarīga no produkta veida un dažādiem ceptiem ēdieniem nepieciešamā uzglabāšanas laika. Propionātu izmanto ceptajos izstrādājumos, kas ne tikai saglabā, bet arī pretojas mikotoksīnu veidošanai pelējuma veidā.

Kalcija propionātam ir inhibējoša iedarbība uz pelējumu un aerobo Bacillus, kas var izraisīt lipīgu pavedienu veidošanos maizē, bet ne uz rauga. 0,3% pievienojot maizei, var pagarināties 2 līdz 4 dienas bez pelējuma augšanas; 0,25% pievienošana mēness kūkām var pagarināties no 30 līdz 40 dienām bez pelējuma augšanas.

Kalcija propionāts ir drošs un uzticams pārtikas un barības pelējuma inhibitors, kuru apstiprinājusi Pasaules Veselības organizācija (PVO) un Apvienoto Nāciju Organizācijas Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).

Cietes, olbaltumvielu un eļļu saturošās vielās tas ir efektīvs pret pelējumu, aerobām sporu veidojošām baktērijām, gramnegatīvām baktērijām, aflatoksīnu utt. Tam ir unikālas pret pelējumu un antiseptiskas īpašības.

Tas ir jauns, drošs, efektīvs un plaša spektra pretsēnīšu līdzeklis pārtikai, alus pagatavošanai, barībai un tradicionālajai ķīniešu medicīnai preparāti.