Benzoskābes konservants

- Aug 21, 2020-

Benzoskābes konservants

Benzoisksacidprezervatīvs ir zvīņains vai adatai līdzīgs kristāls ar benzola vai formaldehīda smaržu ar ķīmisko formulu C6H5COOH. Kušanas temperatūra ir 122,13 ° C, viršanas temperatūra ir 249 ° C un relatīvais blīvums ir 1,2659 (15/4 ° C). Tas ātri sublimējas 100 ° C temperatūrā, tā tvaiki ir ļoti kairinoši un pēc ieelpošanas var viegli izraisīt klepu. Nedaudz šķīst ūdenī, šķīst organiskos šķīdinātājos, piemēram, etanolā un ēterī. Benzoskābe ir vāja skābe, stiprāka par taukskābēm. Viņiem ir līdzīgas ķīmiskās īpašības un tie var veidot sāļus, esterus, skābes halogenīdus, amīdus, skābes anhidrīdus utt., Un tie nav viegli oksidējami. Uz benzoskābes benzola gredzena var notikt elektrofīlas aizvietošanas reakcijas, un galvenokārt tiek iegūti meta aizvietošanas produkti.

Zvīņaini vai adatai līdzīgi kristāli ar benzola vai formaldehīda smaržu

Produkta lietojums

1.BenzoisksacidprezervātsIzmanto krāsvielu nesēju, plastifikatoru, garšvielu un pārtikas konservantu ražošanā, kā arī alkīda sveķu pārklājumu darbības uzlabošanai;

2. Benzoisksacidprezervātsmizmanto tikai pretsēnīšu, dezinfekcijas un antiseptiskiem līdzekļiem;

3. Benzoisksacidprezervātskā ķīmiski reaģenti un konservanti;

4.Benzoisksacidprezervātsizmanto kā fiksējošu vai konservantu. To lieto arī kā garšas saglabāšanas līdzekli augļu sulas dzērieniem. To var izmantot kā ziedes un kā aromterapijas esenci. To var izmantot arī ēdamajos aromātos, piemēram, šokolādē, citronā, apelsīnā, ogu, riekstu un sukādes augļos.

5. konservanti; pretmikrobu līdzekļi;

6. Benzoskābe ir svarīgs skābju veida pārtikas konservants;

7. Benzoskābe ir svarīgs skābes barības konservants. Skābos apstākļos tam ir inhibējoša iedarbība uz pelēm, raugiem un baktērijām, bet vājāk tā ietekmē skābi ražojošās baktērijas. Piemērots pH bakteriostāzei ir 2,54,0, parasti zemāks par pH 4,55,0

benzoic-acid-preservative


Pielietojuma jomas:

1. Pārtika: izmanto piena produktiem, gaļas ēdieniem, ceptiem ēdieniem, makaronu ēdieniem, pārtikas produktu garšvielām utt.

2. Medicīna: veselīga pārtika, pildvielas, farmācijas izejvielas utt.

3. Rūpnieciskā ražošana: naftas rūpniecība, ražošana, lauksaimniecības produkti, akumulatori, precīzijas lējumi utt.

4. Tabakas izstrādājumi: Tas var aizstāt glicerīnu kā aromatizētāju, antifrīzu un mitrinošu līdzekli sagrieztai tabakai.

5. Kosmētika: sejas tīrīšanas līdzeklis, skaistumkopšanas krēms, losjons, šampūns, sejas maska ​​utt.

6. Barība: konservēti mājdzīvnieki, dzīvnieku barība, ūdens barība, vitamīnu barība, veterināro zāļu produkti utt.