7 padomi par kalcija propionāta lietošanu

- Jul 27, 2020-

Kalcija propionāts ir jauna veida pārtikas piedeva un drošs un uzticams pretsēnīšu līdzeklis pārtikai un barībai, ko apstiprinājusi Pasaules Veselības organizācija (PVO) un Apvienoto Nāciju Organizācijas Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO). Kalcija propionātam ir plaša antibakteriāla iedarbība uz pelēm, raugiem un baktērijām.

7 Calcium Propionate Usage Tips

1.Kalcija propionātu var izmantot kā pretsēnīšu līdzekli pārtikai un barībai, kā arī kā maizes un kūku konservantu. Kalcija propionātu ir viegli sajaukt ar miltiem vienmērīgi. Tas kalpo kā svaigs konservants un vienlaikus nodrošina cilvēka ķermenim nepieciešamo kalciju, spēlējot pārtiku.

2.Kalcija propionātam ir inhibējoša iedarbība uz veidnēm un aerobajiem baciļiem, kas maizei var radīt lipīgus pavedienus, bet tai nav kavējošas ietekmes uz raugu.

3.Kalcija propionāts ir efektīvs pret pelēm, aerobām sporu veidojošām baktērijām, gramnegatīvām baktērijām, aflatoksīniem utt., Kas atrodas cietes, olbaltumvielu un eļļu saturošās vielās, un tam ir unikālas pret pelējumu un antiseptiskas īpašības.

4.Kalcija propionāts ir jauns un drošs, efektīvs, plaša spektra pretsēnīšu līdzeklis pārtikai un alus pagatavošanai, barībai un ķīniešu medicīnas izstrādājumiem.

5.Kalcija propionāts kā barības piedeva var efektīvi kavēt barības pelējumu un pagarināt barības uzglabāšanas periodu. Ja to apvieno ar citiem neorganiskiem sāļiem, tas var arī palielināt mājlopu apetīti un palielināt piena govju piena ražošanu. Kalcija propionātam ir zema nepastāvība, izturība pret augstu temperatūru, laba pielāgošanās dzīvniekiem un tas ir piemērots dažādām barībām.

6.Kalcija propionātu var izmantot arī kā zobu pastas un kosmētikas piedevu, tam ir laba antiseptiska iedarbība.

7.Jauna veida barības piedevas, ko galvenokārt izmanto kā pretaplikuma līdzekli, kas var pagarināt barības svaigas glabāšanas periodu. Kalcija propionātam ir laba kontroles iedarbība uz veidnēm, aerobos pumpurus veidojošajām baktērijām un gramnegatīvajām baktērijām. Tas var arī kavēt aflatoksīna ražošanu, ir nekaitīgs raugam, nekaitīgs cilvēkiem un dzīvniekiem, un tam nav toksisku blakusparādību. To var izmantot arī kā pārtikas konservantu.