Par antibiotiku piemērošanas jomu

- May 19, 2018-

1. Preventīvie medikamenti

Pirmsoperatīvā tīrīšana parasti tiek lietota tikai vienu reizi, un to parasti lieto, kad tiek inducēta anestēzija. Ja operācija ir gara vai asiņošanas apjoms ir liels, operācijas laikā var ievadīt otru devu.


2. Terapeitiskās zāles

(1) Sākt ārstēšanu ar pēc iespējas vairāk patogēnu, kultivējot, izdalot, seroloģiski pārbaudot, rentgena starus utt. Ja vīruss ir inficēts, antibiotikas nav vajadzīgas.

(2) Ja kultūras rezultāti nav pieejami, empīriskos medikamentus var novērtēt, pamatojoties uz simptomiem, pazīmēm, bioķīmiju un radioloģiskiem konstatējumiem. Tomēr pirms antibiotiku, krēpu, asiņu vai sterilu sekrēciju lietošanas jādod.

(3) Antibiotiku veidi Saslimstot ar gaisu iekšķīgi vai intramuskulāri, var ievadīt intravenozi smagus slimniekus, un kritiski sliktus pacientus var kombinēt ar divu veidu antibiotikām.

(4) Antibiotiku lietošana parasti ir 3 dienas. Ja uzlabojumi nav novērojami, var izmantot citas antibiotikas; ja kultūra ir pozitīva, zāļu jutīgums nav jutīgs pret izmantotajām antibiotikām, bet var uzlabot klīniskos apstākļus, piemēram, kultivētas baktērijas, kas ir jutīgas pret narkotikām, un klīniski. Bez uzlabojumiem tā vietā var izmantot citas jutīgas antibiotikas.