Nātrija benzoāta fizikāli ķīmiskās īpašības

- Nov 14, 2017-

Apraksts: benzoskābe ir uzliesmojošs vai adatas veidā līdzīgs, ar benzola vai formaldehīda smaržu, viegli uzliesmojošs. Relatīvais blīvums 1.2659. Kušanas temperatūra 122,4 ℃, viršanas temperatūra 249 ℃, lūzuma indekss 1,504. Iztvaikojošs. Uzliesmošanas punkts (slēgtā trauka) 121-123 ℃. Nedaudz šķīst ūdenī, šķīst etanolā, metanolā, ēterī, hloroformā, benzolā, toluolā, oglekļa, tetrahloroglekļa un terpentīna.

Pie 100 ℃ straujā sublimācija, var pievienot ūdens tvaiku iztvaikošanu. Benzoskābe parasti ir sastopama dabas pasaulē brīvo skābju, esteru vai atvasinājumu formā. Piemēram, benzoīna sveķu veidā brīvās skābes un benzilātera veidā dažos augos lapu un ādas stublājos bez formas metilestera vai benzilātera florā zirga urīnā tās atvasinājums no zirgu urīnskābes.

Ražošanas metode: Vispirms benzoīna sveķu destilācijas vai sārmu ūdens hidrolīzes sistēmā var arī hidrolizēt ar urīnskābes zirgu. Benzoe-skābes rūpnieciskās ražošanas metodei ir triju veidu toluola šķidrās fāzes gaisa oksidācijas metode, Zaki trīs hlora ūdens šķīdums un ftaliskā anhidrīda denitrācijas metode, un visplašākā ir toluola šķidrās fāzes gaisa oksidācijas metode. Toluolu un gaisu reaktorā, kas satur kobalta naftēna katalizatoru, reakcijas temperatūrā 140-160 ℃, darba spiedienu 0,2-0,3 mpa reakcijas apstākļos, benzoskābes veidošanos, tvaicē līdz toluēna benzoskābes reakcijai, un pēc tam izmantojot dekompresijas destilāciju, pārkristalizācija pabeigta. Galaproduktu nav viegli attīrīt ar ftālskābes anhidrīdu, un ražošanas izmaksas ir augstas, un to izmanto tikai nelielu zāļu daudzumu ražošanā.